en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 
 

EN ÇOK ARANANLAR

 
2721
CİLT BAKIMI
cilt bakım, güzellik, genç, sivilce , güzellik , leke , kırışıklık , sağlık, spor ,yeme içme,
cilt bakımı güzellik aradığınız herşey burada

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Öneriler

 

Dışardan nasıl göründüğümüze öyle veya böyle hepimiz önem veriyoruz. Cildimiz özellikle yüzümüz dış görünümüzün çok büyük bir kısmını oluşturduğu için cildimizin kusursuzluğu ya da var olan cilt sorunları görüntümüzün belirleyicisi oluyor.

Bu nedenle cildiniz ne kadar kusursuz görünür, sağlıkla ışıldarsa o kadar iyi bir "ilk izlenim" oluşturabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilt işte  bu nedenleherkesin ortak hayalidir.

Gün içinde uygulanacak bir kaç küçük işlem ve basit adımlarla cildinizin pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz. Günlük rutin içinde bol su içmeye , cildinizi nemlendirmeye, makyaj temizliğini düzenli yapmaya, düzenli uykuya dikkat ederek basit önlemler almak mümkündür.

Cilt Temizliği

Sağlıkla ışıldayan, pürüzsüz bir cilt için ilk adım ve mutlaka olması gereken şey temizliktir. Temizlği doğru şekilde yapılmamış bir cilt , istenmeyen bir tabakayla katlanacağı için hem siyah noktalara hemde sivilcelere elverişli bit cilt özelliği gösterir.

Cildi Nemlendirme

Cildin gerekli şekilde temizlenmesinden sonraki basamak mutlaka düzenli olarak nemlendirilmesidir. Cildin çeşitli nedenlerle nem kaybetmesi ya da zaten nem yönünden cildin fakir olması pürüzsüz bir görüntüyü imkansız kıldığı gibi uzun vadede kırışıklıklarada zemin hazırlamış olur. Bunların tümünü birden önlemek için cildin düzenli olarak nemlendirilmesi şarttır. Protein ve bitki özü katkılı ürünler gün boyu cildi nemlendirecek ve cilt yüzeyinde koruyucu tabaka oluşturacaktır.

Soğuk uygulama sadece yüz için değil cildin tümü için faydalıdır. Bedensel canlılığın sağlanması, daha diri görünen görünen göğüslere sahip olmak, şişmiş ayakları rahatlatnak gibi olumlu etkilere sahip soğuk suyla şok uygulama, cildin pürüzsüz görünmesindede büyük yardımcıdır. Soğuk su, sadece gözle görülür temizliği sağlamakla kalmaz buna ek olarak özellikle  ofis yada büro gibi kapalı mekanlarda çalışanların iş streslerinin cilde yansımasını yok eder.

Soğuk Suyun Önemi

​Düzenli Uyku

Cildin pürüzsüz yani kusursuz bir görüntüye sahip olması için için ihtiyacı olan en önemli unsurlardan biri yeterli gıdaya ulaşabilmesidir. Cildin gıdası ise düzenli bir "uyku"dur. Yeterli şekilde uyumayan kişilerin bu olumsuzlukları ilk olarak gözlerinden ve yorgun görünen ciltlerinden anlaşılmaktadır. Unutmayın ki büyüme hormonu sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde gereklidir. Çünkübüyüme hormonu sayesinde hücre yenilenmesi sağlanır. Bir anlamda makul saatte yatmak güzellik uykusuna yatmakla aynı anlama gelmektedir.

​E Vitamini

E Vitamini cilt bakımının her aşamasında faydalı görünen bir vitamin türüdür. Göz altı bakımı da dahil olmak üzere besleyici, yapılandırıcı ve onarıcı özelliğiyle pürüzsüz bir cilt için ya direkt cilde uygulanmalı ya da E Vitamini katkılı kremler kullanılmalıdır.

Egzersiz


Yüz egzersizi cilt güzelliği ve pürüzsüz görünüm adına oldukça etkili bir yöntemdir. Özellikle yüz kaslarını geliştirmek için var olan hareketler çok kısıtlı düzeydedir. Bunlardan biri en yaygını olan ağzı kapadıktan sonra yanakları içe doğru masaj hareketleriyle çekmektir. Bu hareket sayesinde cilt hücreleri uyarılacak ve harekete geçecektir. Sonuçta daha ışıltılı bir cildiniz olucaktır.

Turuncu Işık

Doğal yöntemlerle arzuladığınız pürüzsüzlükte bir cilde ulaşamadıysanız bir de ışık yöntemini denemelisiniz. Cildi ölü deriden kurtarark canlılık katan bu yöntem sayesinde pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Renkli ışık tedavisi güzellik salonlarında verilen bir hizmettir.

​Renkli Işık Tedavisi Nedir ?

Renkli ışık tedavisi cilt bakımında kullanılan oldukça yeni bir yöntemdir. "Led terapi" olarak bilinen bu yöntem cildin kusurlarını ortadan kaldırarak size pürüssüz bir cilt sunuyor. 

Mavi Işık Tedavisi: 

Bu tedavi yöntemi ciltte var olan sivilce tedavilerinde oldukça etkilidir. Kuralların net şekilde uygulanması sonucunda tam memnuniyet garantisi vermektedir.

Kırmızı Işık Tedavisi:

Mavi ışığa göre daha derinlere ulaşan bir dalgadır. Orta dereceli sivilce tedavisinde mavi ışıkla birlikte kullanılmaktadır. Yaşlılıkla beraber ortaya çıkmış olan lekelerde, ince çizgilerde, kırışıklılıklarda etkisi kanıtlanmıştır.​

​Turuncu Işık Tedavisi:

Bu yöntem çeşitli nedenlerle doğal rengini kaybetmiş cildin tekrar eski canlılığını kazanmasını sağlar. Ayrıca mavi oksijenin cilt tarafından kolayca alınmamasında da etkilidir.

​Sarı Işık Tedavisi:

Kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Özellikle ameliyat sonrasında yaraların iyleşmesinde ve kas-eklem ağrılarında kullanılır.

Beslenme

Sağlıklı bir cilt birebir doğru beslenmeyle alakalıdır. Cilt için gerekli olan vitamin, minarel, yararlı yağlardan zengin beslenme, buna karşılık zararlı yağlardan, fazla şekerden uzak beslenme cilt üzerindeki etkilrini anında belli eder. Sebze ve meyveler cildinihtiyacı olan birçok maddeyi karşılamaya yeter. Sebze, meyve ağırlıklı beslenerek prüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. İşlenmiş kıdalar, salam, sosis, sucuk gibi zararlı şarkuteri ürünleri, cipsler, kızartmalar ve çikolata cilt üzerinde siyah nokta ve sivilceoluşumuna neden olurken toksit beslenmeyi de gündeme getirir. Bunların sonucunda ise mat, sorunlu ve yaşlı görünen bir cilt ortaya çıkar.

Su

Sadece cildimizin mükemmel görünmesi için değil her bir hücreniz için su yaşamsal bir değere sahiptir. Bunu bilerek bol bol u içmek size sayısız artı katacaktır. Gün içinde eşit dağılım yaparak su içmek  yerine her saat ve eşit oranda su içmek cildinizin 24 saat boyunca nem ihtiyacını karşılamak anlamına gelmektedir. Yeterli neme kavuşmuşcilt ise parlak bir görünüm sunar.