en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 
 

EN ÇOK ARANANLAR

 
Ev Yapımı Maskeler
3870

Lekenin başını küçükken ezeceksin: Limonlu şekerli peeling ve bal Maskesi

​Yeni oluşan ve oluşmay başlayan cilt lekeleri üzerinde, doğru malzemelerle düzenli şekilde uygulanan peeling'ler etkilidir. En doğru malzeme ise limon ve bal. Önce peeling'i,daha sonra maskeyi uygulayın. Fakat gündüz değil akşamları. Çünkü turunçgil ailesinin diğer üyeleri gibi limon da cildi güneşe karşı daha hassas yapar ve hatta cildinizde bu meyvelerin kalıntısıyla güneşe çıktığınızda leke oluşumunu kolaylaştırır. 

​Gece uyguladığınızda ise aksi yönde etkili olur. 1 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı içme suyu ile yarım limon suyunu karıştırın ve karıştırın ve temiz cildinize masaj yaparak sürün.  5 dakika sonra yıkayın. Ardından 1 yemek kaşığı bal ile yarım limon suyunu karıştırın ve pamuk yardımıyla cildinize sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra yıkayın.

Her gün yatmadan: Elmalı sirkeli cilt toniği

Cilt tipiniz ne olursa olsun her gün yatmadan önce kullanabileceğiniz bu toniğin, zamanla lekelerin renginde bir açılma yarattığını gözlemleyebilirsiniz. Uygun bir şişeye yarı yarıya elma sirkesi ve içme suyu ekleyin. Temizlediğiniz cildinize pamuk yardımıyla masaj yaparak sürün. Pamuğa birkaç damla taze limon suyu da sıkabilirsiniz, bu toniğin etkiini arttıracaktır. Toniği uyguladıktan sonra yüzünüzü yeniden temizleyin. Çünkü güneşe çıkmadan önce cildinizi bu malzemlerden arındırtmanız gerekiyor.

Hint mutfağı desteğe geldi: Zerdeçal maskesi​

Hint mutfağının demirbaşı diyebileceğimiz bu baharatı tüketmek bin bir derde deva. Maskesi ise antibakteriyel olduğundan sivilce ve akneleri kurutuyor, düzenli uyguladığında hem onların izlerini hem de lekelerini azaltıyor. Zerdeçal maskesini pek çok farklı malzeme seçeneğiyle yapabilirsiniz. 1 yemek kaşığı toz zerdeçala macun kıvamını alana kadar şu malzemelerden 1 veya en fazla iki tanesini ekleyin: Hindistan cevizi yağı, süt, limon suyu, bal veya yoğurt. Maskeyi temizlediğiniz cilde hafifçe masaj yaparak sürün. 20-30 dakika beklettikten sonra önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın.

Sandal ağacı anlatsın:Renk açıcı cilt temizleme formülü

Sandal ağacı yağı, cilt için çok iyi bir besleyeci maddedir ve cilt lekelerini hafifletmenin yanı sıra kırışıkların görünümünü azaltıcı etkisi vardır. Hint yağı ve Hindistan cevizi yağı, cildi yumuşatır ve lekelerin açılmasında etkilidir. Bu üç yağı, yarı yarıya ölçüsünde (örneğin 1'er yemek kaşığı) karıştırın.Avuçlarınızda ısıtarak parmaklarınızla yüzünüz hafifçe masaj yaparakiyice yedirin. Pamuklu bir bezi veya büyükçe bir pamuık parçasını kaynar su dolu kaba batırıp çıkarın ve sıkın, ardından bununla yüzünüzdeki yağı temizleyin. Bu yöntemi günün her saati,öncesinde cildinizi temizlemeye gerk olmaksıın ve haftanın her günü uygulayabilirsiniz. Cildiniz kuru veya kuruya dönük normal ise ekstra nemlendirici kullanmanıza gerek yoktur. Zira ciltte kalan yağ, bu işlevi görecektir.

Asyalı kadınları dinliyoruz: Yulaf unu ve pirinç suyu Maskesi

Lif ve vitaminler açısından zengin bir içeriğe sahip olan yulafı tüketmek, özellikle kilo vermek isteyenler için çok iyi bir seneçek. A yrıca cilde tatbik edildiğinde rengini açma özelliğine de sahip. Pirinç suyunu ise Asyalı kadınlar cilt renklerini aömak için geleneksel olarak yüzyıllardır kullanmakta. 1 avuç pirinci 1 su bardağı içme suyu içinde 20 dakika kadar bırakın. Süre sonunda bardağı bir çay kaşığıyla iyice karıştırın ve bu suyu süzün. Süzdüğünüz suya macun kıvamını alana kadar yulaf unu ve bir yumurta akı ekleyin. Temizlediğiniz cildinize masaj yaparak yayın,iyice kuruyana kadar 20-30 dakika bekleyip yıkayın.

20 Dakika yeter: Aleo vera jeli

Aloe veranın faydalarından bahsederken cilt hücrelerini yenileyici özelliğinden evvelce bahsetmiştik. Bu jeli, tek başına maske olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca şu ek malzemelerle daha işe yarar hale de getirebilirsiniz. Ayrıca şu ek malzemelerle daha işe yararhake de getirebilirsiniz: 

-1 Yemek kaşığı  Aleo vera jeli 

-1 Ampul E vitamini 

-1 Tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı veya sütü 


Hepsini karıştırıp parmklarınız veya bir parça pamuk yardımıyla temizlediğiniz cildinize sürün, 20-30 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Kendinize iyi bakın :)

ev yapımı doğal maskeler , doğal , maske , yüz , leke , kırışıklık , sivilce ,
ev yapımı maskeler ,