en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 
 

EN ÇOK ARANANLAR

 
Kırışık Ciltler
2600

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

İnsanların yaşları arttıkça yüzlerdeki elastik görünümü yavaş yavaş kaybolmaktadır. Bunun sonucunda ise yüzde kırışıklıklar oluşmaktadır. Özellikle bayanlar yüzdeki kırışıklıklardan dolayı moral seviyesinde düşme görülmektedir. Ancak bu kırışıklıkları tam yok edilemese de bazı uygulamalar sonucunda yüzdeki kırışıklıklar daha geç oluşması sağlanmaktadır.

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir diyorsanız öncelikle belirgin alışkınlıklarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Örneğin sigara ve kahveyi fazla tüketmek vücuttaki su oranını azalttığı için yüzde kırışıklıklar oluşmasına sebebiyet vermektedir. Yüzdeki kırışıklıkların oluşması nedenleri arasında günde tüketilen su miktarının yeterli seviyede olmamasıve fast food gıdaların fazla tüketilmesi sayılabilir.

Kırışıkları ne kadar önlemeye çalışıyor olsanız da sadece bu sorunun geç olmasını sağlayabilirsiniz. Bazı kişilerin yüzdeki kırışıklıkları azaltmak için botox gibi cerrahi işlemler sonucunda yüzlerinde oluşan kırışıklıklara çözüm bulmaya çalışmaktadır. Botox nedir? Botox yüzde oluşan kırışıklıkları gidermek için cerrahi işlem yapılarak yüzün esnetilmesi olarak tanımlanabilir. Ancak bu işlemi önermiyoruz çünkü bazı sağlık sorunlarına davetiye lçıkarabilir.

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir diye merak eden insan sayısı bir hayli fazladır. Yüzde oluşan bu istenmeyen durumu gidermek için en sağlıklı çözümler bitkisel tedavi yöntemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hazırlanan bazı doğal maskelersonucunda kırışıklıkları azaltmak mümkün hale gelmektedir. Bu maskeleri düzenli şekilde uygulanması sonucunda yüzdeki kırışıklıklar nasıl gidrrilir sorusuna cevap vermebnizdaha kolay bir hal alacaktır.

Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Doğal Maskeler

Yoğurt Maskesi

Yoğurt yapı itibari ilecildi temizleme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca kuru cilt yapısına sahip biriyler için yoğurt maskesi birebirdir. Yoğurt maskesi yüzde oluşan gözenekleri kapatma konusunda oldukça işe yaramaktadır. 

Cildin yumuşamasına ve yüzde parlak bir şekil vermesi bu maskesi yüzdeki kırışıklıkları önlemek ve azaltmak için yapılacak bir doğal maske olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu maskeyi evde hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Bu maske için bir kaşık yoğurt ve bal, yarım kaşık portakal suyu ve bir parça muzdur.

Tüm bu malzemeleri maske kıvamına gelinceye kadar ezmelisiniz ve 15 dakika yüzde kalmasını bekleyin ve ılık su ile temizleyin daha sonra bu işlemi her hafta 2 defa yaparak etkisini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Limon Maskesi

Limon yapı itibariyle ciltte esneklik veren bir özelliğe sahiptir. Bu maskeyi yanlızca limon ile değil yanına biraz karbonat ekleyerek dayha etkili bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Bu maske için bir limonun suyunun sıkıp daha sonra ise 2 tatlı kaşığı kadar karbonatı bu suya ekleyiniz. Bir sonraki işlemde ise bu iki malzemeyi bir krem kıvamına gelene kadar yoğurma işlemi yapmalısınız. Maske malzememiz hazır olduğu zaman yüzümüze sürüp daha sonra ise yaklaşık 10-15 dakika bekleme4sini öneriyoruz. Limon maskesini uygularken iki hususa dikkat edilmesi gerekir: 

Eğer cildiniz kuru ise bu maskeyi uygulamayın çünkü yüzünüzü tahriş edebilir. Diğer önemli nokta ise bu maskeyi uyguladıktan sonra güneşe çıkmayın çünkü yüzünüzün güneşe karşı hassas bir hal almasına neden olan bir maskedir. Haftada 1-2 defa uygulanması uygundur.

Badem Maskesi 

Badem cildi besleyici bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden badem içerikli bir maske yapmak yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir sorusuna güzel bir cevap olabilir. Badem maskesi hazırlamak için bir miktar bademe ihtiyaç vardır. Bu bademleri bir gün boyunca biraz sütün içinde bekletilmesi gerekmektedir. Bekletildikten sonra ise badem yumuşak bir hak alacağı için kabuğu daha kolay bir hal alacaktır.

Bademleri soyduktan sonra maske kıvamına gelinceye kadar ezilmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise bu maskeyi yüzünüze sürün ve yarım saat süre ile beklemesini sağlayın daha sonra ise ılık su ile maskeyi yıkayın. Badem içerik bakımından çok zengin olduğu için bu maskeyi sık sık uygulayarak cildinizin daha güzel bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz.

Yüzdeki kırışıklıklar nasıl giderilir sorusuna cevap için birkaç doğal çözüm ile cevap vermeye çalıştık. Bu kırışıklıklar için daha birçok maske çeşidi bulunmaktadır. Her maskenin bir yan etkisi olduğunu unutmamak gerekir. Bu yüzden bu maskeleri uygulamadan önce bir dermatolog uzmanına danışmanız sizin iöçin önemli olucaktır.

 
kırışık cilt, buruşuk cilt , yaşlılık, kırışık yüz , sivilce , siyah nokta ,
kırışık cildiniz varsa çözümleri burda ,