en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 
 

EN ÇOK ARANANLAR

 
MAKYAJ
5014
cilt , bakım , leke , sivilce , kırışıklık , kilo , diyet , saç , makyaj , makyaj tüyoları , gece bakımı, gündüz bakımı ,
makyaj ilr ilgili istediğiniz herşeyi burda bulailirsiniz

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır ?

1- Makyaj setleri hayat kurtarır: hemen hemen her markada bulabileceğiniz makyaj setleri işinizi kolaylaştırabilir.

2- Yüzünüzü makyaja hazırlayın: ​Makyaj yapmaya başlamadan önce yüzünüzü makyaja hazırlamalısınız. Bunun için cilt temizleme toniği kullanmanızı tavsiye ederim. Ardından mevsim kış yada yaz olsun, parmak ucuyla az miktarda güneş koruyucu yüzünüze yedirin.

3- Fondöten seçimine dikkat: Üzerine yine parmak uçlarınızla hafif hafif masajlar yaparak fondöteninizi uygulayın. Eğer ki yüzünüzde açıklı-koyulu cilt lekeleri var ise, fondöten renk seçiminizi, cildinizdeki koyu renge yakın tonlardan yana kullanmalısınız. T bölgesi dediğimiz alın-burun-çene bölgelerinizde yağlanmalar gözlemleniyorsa, bu kısımlara daha hafif fondöten uygulayın.

4- Göz makyajı bakışlarınızı etkiler: Sıra göz makyajı Göz çevresi ve göz kapaklarınıza fondöten renginden 2 ton açık renkte pudralı kapatıcı uygulayın. Böylece göz çevreniz daha aydınlık görünüme kavuşacaktır. Göz makyajında en dikkat edilmesi gereken, göz boyutu.

5- Küçük gözlerinizi makyajla büyütün: Eğerki gözleriniz küçük ise, gözlerinizin alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın, yağlı göz kalemlerinden sürün. Tercihen bunu beyaz renkte bir göz kalemi kullanarak da yapabilirsiniz. Ardından gözünüzün altına koyu gri  ya da siyah renkte bir göz kalemi çekerek, bunu parmak uçlarınızla hafif dokunarak yaydırın. Böylece biraz daha buğulu gözlere sahip olabilirsiniz.

6- Eye-liner sürmek bir sanat: gelelim son yılların göz makyajında en çok tercih edilen makyaj malzemesine. Eyeliner. Çekmesi büyük bir dert olan ama başarılabilirse etkili bakışlar kazandıran şahane ürün. Ama sürmesini beceremiyorsanız da, şu aşamaya kadar yapılan tm makyajın bozulması mümkün.

7-Eye-liner yerine göz kalemi sürün: Burada size muhteşem bir tüyo Eyeliner süremeyen ben, çareyi aynı etkiyi yaratabilecek başka yöntemlerde aradım. Şimdi eyeliner yerine yağlı yapısı olan siyah renkli Flormar göz kalemi kullanıyorum. Ucunu sürekli ince tutarak, inanılmaz kayganlıkta ve kolaylıkla sürebildiğim için çok şanslıyım. Hem göz kalemi temizlemek, eyeliner temizlemek kadar zor olmadığı için olası makyaj hatalarında elim yağıma karışmıyor. Makyaja sil baştan başlamak zorunda kalmıyorum.

8- Rimel maskaraya dikkat: Bu sorunuda böyle çözdükten sonra, rimel-maskarayı sürdün. Maskarı sürerken işlemi aşağı doğru bakarak uygulamaya dikkat edin. Ten renginize göre seçtiğiniz allığınızı sürmeyi ihmal etmeyiniz.

9- Gülüşünüzü allıkla tasarlayın: Elmacık kemikleriniz belirginse, ön plana çıkarmamak için hiçbir nedeniniz yok. Ten renginize uygun tonlarda seçtiğiniz allığı, elmacık kemiklerinizi gülerek ortaya çıkarıp uygulayın. Ayrıca allık sürüş yönünüzü şakaklara doğru değil, kulak hizasına doğru, yatay yönde vuruşlarla uygulayın. Böylece zayıf yüzünüz daha oval görünecektir. Yuvarlak bir yüze sahipseniz, allığınızı şakaklara doğru sürün. 

10- Ruj etkisini arttırın: Ruj öncesi dudaklarınıza nemlendirici sürmeyi alışkanlık haline getirerek sürümü daha kolay olan ve dudaklarınız kuruduğunda pul pul dökülüyormuş görünümü vermeyen etkili dudaklara sahip olabilirsiniz.