en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 
 

EN ÇOK ARANANLAR

 
Neden Dar Giymemeliyiz
1775

Kot Pantolonlar Tehlike Saçıyor!

Kot pantolon giymeyi seviyormusunuz? O halde sağlığınız tehlikede! Amerikalı uzmanlar, sürekli olarak dar pantoln giyme alışkanlığı olan kişilerin sağlık sorunları yaşayabileceği uyarısında bulundu. 

Umanlar; özellikle 20 ve 30 yaşlarındaki şehirli insanlar tarafında tercih edilen dar, kalçaları sıkı gösteren düşük belli kot pantolonların kasıklarda damar sinir sıkışmalarına neden olabileceği uyarısında bulundu.

Brooklyn Maimonides Tıp Merkezi damar cerhhai DR. Robart Rhee, modayı takip etmek uğruna ac çeken bu kişilerin bel bölgesinde "meralgia paresthetica" adı verilen kasık bölgesinde sinir sıkışmasına neden olabileceği, bunun sonucunda da bacaklarda his kaybı yaşanabileceği uyarısında bulundu. Dr. Rhee," Dar kot pantolon vücudunuzun kan akışını bile bozar. O yüzden bedeninize göre pantolonlar giyin" dedi.

Uzmanlar dar kot pantolonların kadınlarda damar sıkıştırarak varise ve sistit gibi rahatsızlıklara yol açtığı konusunda uyardı. Bel ve mide bölgesini aşırı derecede sıkan dar kotla, reflü, gastritve ülser gibi mide rahatsızlıklarını tetiklediğini, söyledi.

Sütyen seçimini doğru yapmalısınız.

Biz kadınlar sırf şekli ve rengini  beğendiğimiz için, bedenimize uymayan, göğüslerimizi sıkan sütyenleri alabiliyoruz. Hatta beğendiğimiz bir model renkten bir çok alıp, o model sütyen vazgeçilmezimiz olabiliyor. Size önerimiz göğüs ölçünüze uygun sütyenlerden temin edip, onu kullanmanızdır.