en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 
 
 

EN ÇOK ARANANLAR

 
Sivilceli Ciltler
1775

Acil cilt planımızla sivilce sorunlarını 24 saat içinde kontrol altına al. Hadi, sivilceler nasıl geçer, keşfet! Bir grup ya da sadece bir büyük sivilce ile uyandıysan, kıarıklığı azaltmanın kolayyolları var! Sivilceler nasıl geçer sorusuna en iyi cebaplar bu yazıda.

1. Yüzünü Yıka

Ciltteki her sorun, bir sivilce ya da siyah nokta olsun, bakteri yağ ve kir birikmesinden dolayı oluşur. Ama "kir" makyaj malzemesi, ölü deri, ellerin ya da derindeki kirin bir birleşimi olabilir.Kendi cilt tipine uygun bir yüz temizleyici ile yüzünü nazikçe yıkamak kirin ve yağın çoğunu ortadan kaldırır.


2. Kabarıklığı Dondur

Sivilceler kırmızı ve kabarıktır çünkü şişerler. Her türlü şişliği bununla azaltabilirsin:Buz! Bir buz küpünü kağıt havluya koy, havlunun ucunu bürk, sonra küpün doğrudan iltihaplanmış bölgenin üzerine tut. Birkaç dakika içinde rahatlayacaktır.

3. İlaç Kullan Ve Nemlenidir

Yüzünüzü kurula ve salistik asit içeren, yoğun, yağsız, akne karşıtı bir nemlendirici kullan. Sivilce kremleri derinin hızlıca dökülmesine, gözeneklerin tıkanmasına ve sivilcelerin artmasını engellemeye yardımcı olur. Akneye yol açan bakterileri durdurmak için tek tek sivilcelerin  üzerine biraz yüzde 10 benzoil peroksit içeren sivilce kremi sür. Gözenekleri tıkan yağı, kiri yüzünden uzak tutmak için saçlarını yukarıdan topla.

4. Abur Cuburları Akıllıca Tüketin

Bazı cilt sorunları hormanların çıldırmasına neden olan ya da yüzündeki yağ üretimini arttıran bir şeyler yemenin direk sonucudur. Çözüm? İçten dışa doğru temizlik yap. Bütün gün su iç (kola ya da kahve yok), sağlıklı yiyacekler ye (taze sebzeler, tam tahıllar, şekersiz ya da yağsız yiyecekler) ve gece uykunu iyice al.

5. Uyan Ve Tekrarla

Sabah uayndığında herhangi bir sivilce ya da noktayı kapatmak için makyaj yapmadan önce ilk üç adımı tekrarla. Kızarıklığı azaltmak için sıcak değil soğuk su ile yüzünü yıkadaığından emin ol. Yeni bir makyaj süngeri kullanarak hafif vuruşlarla cilt rengine uygun bir fondöten kullan. Sivilcelerin üzerine biraz kapatıcı sür, sonra ikinci  bir defa fondötenle son dokunuşu yap. Hafifçe biraz allık, maskara ve dudak parlatıcısı sür.

sivilce , yara, leke , kırışıklık , cilt bakımı , spor , sağlık ,
sivilceli ciltlerin çözümü ,